2018
Інсталяція
Матеріали: папір /сліпий друк, картон, цвяхи
Робота над частиною проекту проходила під час резиденції «Вибачте, вільних номерів немає» в Ужгороді.
Куратор: Петро Ряска
Даний проект є частиною циклу мистецьких досліджень колективної пам’яті.
«Матеріальні об’єкти, що є свідченням естетичної і ментальної вибагливості людини й епохи стають джерелом глибшого дослідження колективної пам’яті. На тлі так змінної геополітичної мапи світу відбувся розрив тяглості нашої органічної культурної еволюції. Багаж інтелектуального та матеріального спадку, що мав лягти в основу нашої самоідентифікації був незворотньо понівечений. З нашого минулого було усунуто покоління особистостей, та систематично руйновано елементи ціннісної системи, що сьогодні мали бути нашим орієнтиром. Цей символічний простір, як певна цілісність дає людині певність та своє місце в дійсності.
Порожнеча, що утворилась була грубо заповнена запереченнями, синтетичними цінностями, людині задано чіткі межі та алгоритми існування. Органічне середовище матеріального світу було замінене новим. Архітектура перетворилась на чітко окреслені блоки, вежі з контейнерів, рівних модулів для рівних людей. Ізометричне зображення замкнутого простору це безлика міра, що має завдання обмежити існування, рух фізичний і не тільки. Ця міра десятиліттями переходила з категорій метричної системи у систему мислення цілих поколінь.
Частинами інсталяції є відбитки з фрагментів втрачених інтер’єрів, зруйнованих будинків… Кожен паперовий об’єкт є не лише посмертною маскою, але й документом, носієм, що фіксує присутність людини. Процеси у сучасному світі зводять нас до спільного полікультурного знаменника, деформуючи та розмиваючи межі національної ідентичності. Память, а не мовчання є тим інструменнтом реконструкції, що здатен визначити наше Сьогодні і Завтра.»
Перша фаза проекту була презентована на виставці учасників резиденції в готелі “Закарпаття” в січні 2018 року.






В галереї Триптих Арт відбулась презентація другої фази проекту “Камери зберігання” в рамках фестивалю KYIV ART WEEK. Ключовими поняттями цьогорічного фестивалю були "пам'ять", "гуманність", "майбутнє" і піднімалось питання долі радянського спадку. Даний проект переносить дану проблему з площини матеріальної у ментальну.
Інсталяція була представлена у виставковому просторі поряд з проектом Петра Сметани "Сажа".
Виставка тривала з 21.05.2018 по 05.06.2018
Віртуальний тур експозицією:
Roundme




Також робота стала частиною персональногопроєкту в Музеї сучасного мистецтва Корсаків у 2020 році.

