камери зберігання

Даний проект є частиною циклу мистецьких досліджень колективної пам’яті.


Матеріальні об’єкти, що є свідченням естетичної і ментальної вибагливості людини й епохи стають джерелом глибшого дослідження колективної пам’яті. На тлі так змінної геополітичної мапи світу відбувся розрив тяглості нашої органічної культурної еволюції. Багаж інтелектуального та матеріального спадку, що мав лягти в основу нашої самоідентифікації був незворотньо понівечений. З нашого минулого було усунуто покоління особистостей, та систематично руйновано елементи ціннісної системи, що сьогодні мали бути нашим орієнтиром. Цей символічний простір, як певна цілісність дає людині певність та своє місце в дійсності.
Порожнеча, що утворилась була грубо заповнена запереченнями, синтетичними цінностями, людині задано чіткі межі та алгоритми існування. Органічне середовище матеріального світу було замінене новим. Архітектура перетворилась на чітко окреслені блоки, вежі з контейнерів, рівних модулів для рівних людей. Ізометричне зображення замкнутого простору це безлика міра, що має завдання обмежити існування, рух фізичний і не тільки. Ця міра десятиліттями переходила з категорій метричної системи у систему мислення цілих поколінь.
Частинами інсталяції є відбитки з фрагментів втрачених інтер’єрів, зруйнованих будинків… Кожен паперовий об’єкт є не лише посмертною маскою, але й документом, носієм, що фіксує присутність людини. Процеси у сучасному світі зводять нас до спільного полікультурного знаменника, деформуючи та розмиваючи межі національної ідентичності. Память, а не мовчання є тим інструменнтом реконструкції, що здатен визначити наше Сьогодні і Завтра.

Робота над даною фазою проекту взяла свій початок під час резиденції “Вибачте, вільних номерів немає” м. Ужгород. Перша фаза проекту була презентована на виставці учасників резиденції в готелі “Закарпаття” в січні 2018 року.

камери зберігання
камери зберігання
камери зберігання
камери зберігання
камери зберігання
камери зберігання

В ГАЛЕРЕЇ ТРИПТИХ АРТ ВІДБУЛАСЬ ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДРУГОЇ ФАЗИ ПРОЕКТУ “КАМЕРИ ЗБЕРІГАННЯ” В РАМКАХ ФЕСТИВАЛЮ KYIV ART WEEK. КЛЮЧОВИМИ ПОНЯТТЯМИ ЦЬОГОРІЧНОГО ФЕСТИВАЛЮ БУЛИ "ПАМ'ЯТЬ", "ГУМАННІСТЬ", "МАЙБУТНЄ" І ПІДНІМАЛОСЬ ПИТАННЯ ДОЛІ РАДЯНСЬКОГО СПАДКУ. ДАНИЙ ПРОЕКТ ПЕРЕНОСИТЬ ДАНУ ПРОБЛЕМУ З ПЛОЩИНИ МАТЕРІАЛЬНОЇ У МЕНТАЛЬНУ.

ІНСТАЛЯЦІЯ БУЛА ПРЕДСТАВЛЕНА У ВИСТАВКОВОМУ ПРОСТОРІ ПОРЯД З ПРОЕКТОМ ПЕТРА СМЕТАНИ "САЖА".

ВИСТАВКА ТРИВАЛА З 21.05.2018 ПО 05.06.2018

ВІРТУАЛЬНИЙ ТУР ЕКСПОЗИЦІЄЮ:



Roundme

камери зберігання
камери зберігання
камери зберігання
камери зберігання