Ми йдемо додому

В рамках проєкту реалізованого в рамках Istamnul Artist Residency продовжую розвивати практики пов’язані з феноменологією колективної та індивідуальної пам’яті. Після повномасштабного нападу росії на Україну концепція над якою я попередньо працювала розгорнулась та проявилась чіткіше під новими кутами бачення. Вразливість, ненадійність нашої тілесності, як і всього матеріального світу стала частиною нової реальності.

Ключові поняття концепції цьогорічної резиденції: дім, тіло, розглядаю зараз у нових змінних масштабах. Вони - матеріальні оболонки як носії пам’яті, контури, що її втримують. Поняття дому трансформувалось водночас до мікро масштабів тривожної валізки й до макро уявлення про світ як твій дім. Історія Палаццо Корпі демонструє як в його фізичних межах трансформувалась концепція дому: від персонального маєтку, до дому-представництва держави, й в кінці – осередку однодумців, дому як місця спільних духом та ідеалами. Ми ціле життя йдемо до дому, того, який створимо самі. І мова не про його матеріальну оболонку, а вмістилище нематеріального спільного знаменника, спільної пам’яті.

Інсталяція представлена в рамках резиденції відтворює стелі будинку Палаццо Корпі, стелі, під якими усі збираються разом. Паперові відбитки, що їх складають були зняті з поверхонь в приміщеннях Soho House, а також з предметів знайдених у Стамбулі, у місцях, які мені підказували учасники закритого клубу поціновувачів миcтецтва. Кожен відбиток є відтворенням форми самої поверхні, оболонки предмета, але і носієм пам’яті, спогаду кожного співучасника про це місце. Естампи виконані методом сліпого тиснення, єдиними джерелами забарвлення паперу є сліди, що їх на поверхні залишила людина і час. Серед елементів є відбитки, зняті з поверхонь мого дому в Украіїні, ті, що помістились у маленьку валізку, що несуть пам’ять про нього.

Ми йдемо додому
Ми йдемо додому

Робота в рамках Istambul Artist Residency тривала два тижні. Site-specific проєкт реалізований в Soho House Istambul був презентований на місці створення, так і в рамках колективної експозиції учасників резиденції.

Створена парна інсталяція стала частиною виставки «Home» / «Дім» , де представлені роботи Андрія Роїка, Celyn Bricker, Ferhat Tunç, Gülhatun Yıldırım, Kamila Bednarska, Katarzyna Tereszkiewicz, Koray Tokdemir, Luis Ibarra , Ольги Кузюри, Roberto Uribe-Castro та Вероніки. Чередниченко. Цьогорічний куратор: Özge Yilmaz. Кураторська група: Поліна Сьомочкіна, Begüm Güney. Фотографії та відео Luis Ibarra.
17-25 грудня, Akaretler 37/39, Стамбул.

Ми йдемо додому
Ми йдемо додому
Ми йдемо додому
Ми йдемо додому
Ми йдемо додому
Ми йдемо додому
Ми йдемо додому
Ми йдемо додому
Ми йдемо додому
Ми йдемо додому
Ми йдемо додому
Ми йдемо додому
Ми йдемо додому