Моя гра

Людина здобуває новий досвід існування на межі завершення одного світу і переходу в новий. Брак моделей, яким можна слідувати призводить до розгубленості і й відчаю. В глобалізованому і фрагментованому світі концепція лінійності часу втратила свою актуальність. Кожен момент може стати новою точкою відліку. Цей надлишок свободи вибору підриває екзистенційну безпеку людини. Зросла особиста відповідальність за стратегію існування, що призвело до необхідності пошуку нової константи. Звернення до руху, постійної дії - вже не цивілізаційне рішення, а єдиний спосіб збереження рівноваги.
Щоденні зусилля прикладені до розбудови власного світу це постійна гра, яку неможливо припинити. Швидкість, з якою матерія рухається до хаосу не дозволяє зупинятися - пауза небезпечна. Сад, як місце безпеки утримує при житті лише постійна опіка. Для його балансу ми змушені, постійно прибирати зайве, кожного дня прибирати бур’ян.
Проект складає масштабна інсталяція з чортополоху – що є контр об’ємом, контр формою цього саду. Ця від’ємна матерія є початковою точкою відліку саду, це потенційна форма, яка чомусь не перейшла в кінцевий об’єм, не увійшла в категорію прекрасного. З розвитком саду розростається його контр форма, структурно та енергетично полюсна матерія, що і є основним досвідом митця, людини сьогодні.

Основними матеріалом інсталяції є чортополох / рип’яхи / будяки – поширений колючий бур’ян, який в народі наділяють сильними негативними властивостями, як такий, що здатний відлякувати душі покійників та чортів, вважається непотребом. Елементом інсталяції є медведик з рип’яхів – іграшка з бур’яну, яку з раннього дитинства з сестрою ліпили працюючи з батьками в саду… І ця гра для мене має більше сенсу.

Моя гра
Моя гра

Інсталяція була вперше презентована в рамках Другої бієнале молодого мистецтва в Харкові 2019 року. Проект став відгуком на концепцію фестивалю "Здається, я заходжу в наш сад". Куратори Бієнале: ДАРИНА СКРИННИК-МИСЬКА, АНАСТАСІЯ ЄВСЄЄВА, БОРИС ФІЛОНЕНКО.

Об'єкт був експонований в одній із основних локацій фестивалю ЄрміловЦентр з 17 вересня до 31 жовтня.

Моя гра
Моя гра
Моя гра
Моя гра
Моя гра
Моя гра
Моя гра
Моя гра
Моя гра
Моя гра
Моя гра
Моя гра